top of page
  • Facebook

Вакцинокеровані хвороби: 10 фактів

Вакцина.png

“Вакцинація рятує життя та захищає від смертельно небезпечних захворювань”. Ми так часто чуємо це твердження від лікарів, що звикаємо до нього. Але чи насправді хвороби, від яких ми вакцинуємось відповідно до національного календаря щеплень, небезпечні? Чи не краще перехворіти та здобути природний імунітет, як пропонують противники щеплень?

З нагоди Українського тижня імунізації, що наближається, підготували для вас 10 фактів про 10 захворювань, вакцинація проти яких входить до Національного календаря щеплень України. Прочитайте та переконайтеся, що вакцинація проти них справді життєво необхідна, та якнайшвидше надолужте пропущені вами щеплення. Адже в умовах повномасштабної війни російського агресора проти нашої держави маємо з особливою увагою ставитися до нашого здоров’я.

 

  1. Гепатит В — це небезпечна для життя інфекція печінки. Можливі наслідки гепатиту В – хронічна хвороба печінки та смерть від цирозу печінки та раку печінки. Хронічні інфекції розвиваються у 80%-90% дітей грудного віку, інфікованих гепатитом В протягом першого року життя, і у 30%-50% дітей, інфікованих гепатитом В до досягнення 6 років. 

  2. Туберкульоз може призводити до серйозних наслідків включно з летальними випадками. Шанси такого розвитку подій високі у випадку, коли дитина першого року життя захворіває на туберкульозний менінгіт чи міліарний туберкульоз. Саме проти цих смертельно небезпечних форм туберкульозу дітей і захищає вакцина БЦЖ.

  3. Кашлюк іноді називають “стоденним кашлем”. Найбільш небезпечним це захворювання є для дітей першого року життя: більше половини захворілих малюків потребуватимуть госпіталізації, 1 з 4 захворілих матиме пневмонію, 3 з 5 матимуть апное (уповільнення або припинення дихання), а кожен 100-й захворілий помре навіть за наявності кваліфікованої медичної допомоги. 

  4. Підступність такого інфекційного захворювання, як дифтерія, в тому, що вона може передаватись не лише від хворої людини, а й від носія збудника. В останньому випадку носій не має симптомів, але від нього можливо заразитися. Підступна дифтерія також тим, що її початок може бути дуже схожим на звичайну “застуду”, через яку пацієнт може й не звернутись за медичною допомогою. Специфічним симптомом дифтерії є поява плівок сірого кольору. Токсин, який виділяє бактерія, руйнує здорові тканини. Протягом кількох днів мертва тканина утворює товсте сіре покриття, найчастіше в горлі. Але плівки можуть покривати і інші ділянки тіла: ніс, око, піхву і шкіру. Можуть вистилати і невидимі для ока ділянки: трахею, серце (що призводить до такого ускладнення хвороби як дифтерійний міокардит). Навіть при лікуванні близько 1 із 10 пацієнтів з дифтерією гинуть. 

  5. Правець має одну суттєву відмінність від інших вакциноконтрольованих інфекцій. Він не передається від людини до людини, але може десь чатувати на кожного. Інфікуватися можна навіть через незначну травму. Чим сильніше забруднено рану, тим коротший інкубаційний період і тим гірший прогноз для пацієнта. До ускладнень правця належать: Мимовільне скорочення голосових зв’язок; Переломи кісток під напругою власних м’язів; Закупорка легеневої артерії або однієї з її гілок через згусток крові, що прийшов з інших місць в організмі по судинах (емболія легеневої артерії); Пневмонія, легенева інфекція; Дихальні порушення, що можуть призвести до смерті (1 -2 з 10 випадків призводять до летального випадку). Смерть, як правило, настає в результаті спазму дихальних м’язів і паралічу серцевого м’яза.

  6. Невиліковний параліч є одним з найважчих ускладнень поліомієліту. Близько 5% хворих помирають, в основному, від порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. У одного з 200 хворих розвиваються такі деформації хребта і кінцівок, які інвалідизують людину на все життя. Специфічного лікування поліомієліту не існує.

  7. Хіб-інфекція – це група захворювань, викликана бактерією Hib (Haemophilus influenzae типу b), також відомою як гемофільна паличка. Найбільш небезпечними ці захворювання є для дітей до 5 років: вони можуть призвести до пожиттєвої інвалідизації і навіть смерті. Серед захворювань, які спричиняє хіб-інфекція, –  менінгіт (інфекція оболонки головного та спинного мозку), пневмонія (запалення легень), епіглотит (набряк надгортанника, що швидко призводить до обструкції дихальних шляхів та суттєво ускладнює дихання).

  8. Підгострий склерозуючий паненцефаліт – це рідкісне, але невиліковне ускладнення кору. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що розвивається за 7-10 років після перенесеного кору. Хворий поступово втрачає інтелектуальні та поведінкові навички; розвиваються судоми. Допомогти хворому в такому випадку неможливо

  9. Краснуха входить до групи так званих TORCH інфекцій. Це група інфекційних хвороб, що можуть призвести до викидня, а також до серйозних аномалій розвитку плоду або навіть до його загибелі. Буква R в абревіатурі означає Rubella (краснуха). Для дитини з синдромом вродженої краснухи характерні такі аномалії: катаракта; втрата або порушення слуху; вроджені вади серця. Це найбільш характерні та класичні симптоми (т.з. тріада вродженої краснухи).

  10. До можливих ускладнень епідемічного паротиту (відомого як “свинка”) належать орхіт, орхоепідидиміт (запалення придатків яєчка), що спостерігаються в 1 з 4 чоловіків з епідемічним паротитом та можуть ускладнюватися в подальшому безпліддям.

Нагадуємо, що більш детальну інформацію про вакцинокеровані хвороби та захист від них можна знайти в розділі “Інфекції”

 

Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації для спецпроєкту “Український тиждень імунізації-2025”, що здійснюється в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС ‘Коаліція за вакцинацію’

 

Поради батькам щодо профілактики інфікування та поширення коронавірусної хвороби

Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в школі

Продукты дезинфекции

Залишати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов'язково зверніться до свого сімейного лікаря)

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

 

Тримати хворих і здорових дітей окремо

Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1 -2 м від хворих людей.

Шукати альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникнути особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень грипу 

Чому це важливо?

Краплі, що містять вірус грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1-2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання

Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

Навчіть дітей правильно мити руки

Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.

Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук.

Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп'ютера, телефони і іграшки.

Чи видаляє мило і вода при очищенні респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

  • Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхі.

  • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

Бути готовим і поінформованим.

Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т. ч. COVID-19, використовуючи офіційні джерела:

Будьте в курсі політики відвідуваності навчального закладу. Знайте політику вашого роботодавця щодо відпустки через хворобу. 

Чому це важливо?

Знання запобіжних заходів і способів отримання достовірної інформації допоможе вам скласти план захисту себе, своїх дітей та інших осіб.

Вул. Фестивальна, 37,

с.Щасливе,

Бориспільський район, Київська область,

08325

Тел: (045)-95 355-82

E-mail: 83nvk@ukr.net

Приєднуйся до нас

Надіслати лист

Дякуємо за зворотній зв'язок!

© 2021 by Shchaslyve Training-Educational Complex. Proudly created with Wix.com

bottom of page