top of page
  • Facebook
Пошук

Цифрова трансформація освіти: крок назустріч новим горизонтам (Зустріч з Яніною Хіжінською в Щасливому)


Інноваційний проєкт «Цифровий освітній хаб Київщини» (цьогоріч із індексом 2.0) із початку свого існування планувався як майданчик для обміну досвідом. Сьогодні ця ініціатива стала справжнім освітнім стартапом Київщини та гарною традицією для педагогів, яких вже вкотре об’єднало бажання покращити свою цифрову компетентність і фаховий рівень.

Черговий регіональний практикум відбувся у Щасливському академічному ліцеї у перший день весни, тому, напевно, був сповнений натхнення, гарного настрою та сподівань на краще.

У межах цієї сесії хабу говорили про впровадження цифрових інструментів у практику роботи школи, що сьогодні є ключовим напрямом модернізації освітньої системи. Захід відбувся у рамках проєкту «Національний освітній технопарк із підвищення якості освіти у викликах воєнного/повоєнного часу в Київській області» (КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів») за сприяння Управління гуманітарного розвитку та охорони здоров’я Пристоличної сільської ради та за підтримки Пристоличного центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Потужним імпульсом для успішного проведення заходу була підтримка цих установ та участь у цій практичній сесії проєкту їхніх представників. Спеціальними гостями та спікерами заходу стали: Віта Денисенко, заступниця начальника управління, начальниця відділу освіти УГР Пристоличної сільської ради; Олена Часнікова, кандидатка педагогічних наук, проректорка КНЗ КОР «КОІПОПК»; Олександр Снігур, завідувач регіонального STEAM-центру – стартап «Інкубатор» КНЗ КОР «КОІПОПК»; Юлія Гребеніченко, методистка даного STEAM-центру. Запрошеною спікеркою для проведення тренінгу-інтенсиву стала Яніна Хіжінська, академічна директорка Unique School, директорка освітніх проєктів Unique Hub, співзасновниця технологічної платформи для експертів сучасної освіти Powered.

Своїми думками щодо шляхів успішної цифрової трансформації освітнього процесу та розвитку плідної співпраці між педагогами Київщини поділився директор Щасливського академічного ліцею Юрій Йовбак. Із надихаючими словами до учасників тренінгу також звернулася і директорка КУ «Пристоличний ЦПРПП» Ірина Тригуб, окресливши основні завдання практикуму та його ключову місію.

«Коли майбутнє вже сьогодні…» Ці слова – своєрідний девіз практикуму, адже неодноразово учасниками хабу було відзначено швидкоплинність і невідворотність трансформацій сучасного світу, їхній безпосередній вплив на освіту. Крім того, відзначено було потужний потенціал освітян Київщини, який неодмінно зробить цей вплив позитивним, а використання цифрового інструментарію продуктивним і раціональним.

У рамках першого блоку заходу працювали чотири локації коуч-сесій, на яких тренери поділилися практичними кейсами щодо впровадження цифрових технологій в освітній процес:

- STEM-освіта та штучний інтелект: Людмила Дуденко, Станіслав Сушко, Сергій Білан і Володимир Івженко продемонстрували цифрові платформи на базі ШІ для ефективного викладання природничих наук.

- Автоматизоване тестування та аналітика навчальних досягнень: Олександра Русавська та Юлія Блажко показали, як цифрові рішення допомагають вчителям моніторити прогрес учнів і оперативно оцінювати їхні знання з тем.

- Генеративний ШІ для створення інтерактивних матеріалів: Юлія Сухоставська, Алла Верна та Анастасія Микитюк навчили учасників створювати візуальний та презентаційний контент для сучасних уроків.

- Використання ШІ для створення відеоконтенту та автоматизованого планування: Наталія Поліщук, Олена Панченко та Наталія Бойко поділилися методами застосування ШІ для створення динамічного інтерактивного освітнього контенту.

Особливий інтерес викликав довгоочікуваний тренінг-інтенсив «Освіта в епоху ШІ: перезавантаження» від Яніни Хіжінської, академічної директорки Unique School. Вона розповіла про глобальні тренди в освіті, які диктує штучний інтелект, та поділилася практичними кейсами використання новітніх технологій для покращення освітнього процесу.

Окрему подяку висловлюємо модераторам проєкту – заступникам директора з навчально-виховної роботи Олені Волоховій, Олексію Круговому та Світлані Мороз, а також усім причетним до організації та проведення заходу педагогічним працівникам, які спрацювали командно та натхненно, зробивши неможливе можливим, а важке – більш простим в умовах викликів часу. Вдячність керівництву ліцеїв Пристоличної громади – Ірині Чорній та Ігорю Давиденку, директору Гірського ліцею Гутовському Андрію за сприяння в проведенні практикуму і спільній реалізації проєкту.

Попереду – старт «Цифрового освітнього хабу Київщини» з новим рівнем можливостей. Сьогодні ми маємо впевненість, запал і підтримку учасників, щоб зробити це. Наступний навчальний рік, безумовно, стане відправною точкою для ще більш тісною співпраці, а хаб – епіцентром інновацій. І хто знає, можливо, вже скоро ми говоритимемо про версію 3.0, 4.0 чи навіть 5.0? Одне можна сказати напевне: цей простір неодмінно стане джерелом ідей, творчості та натхнення для педагогів, адже він – результат спільного драйву та інтересу.


 
 
 

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Вул. Фестивальна, 37,

с.Щасливе,

Бориспільський район, Київська область,

08325

Тел: (045)-95 355-82

E-mail: 83nvk@ukr.net

Приєднуйся до нас

Надіслати лист

Дякуємо за зворотній зв'язок!

© 2021 by Shchaslyve Training-Educational Complex. Proudly created with Wix.com

bottom of page